مصطفی میرحسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: این موسسه از سال ۱۳۹۲ در سیستان و بلوچستان فعالیت خود را آغاز کرد و از زمان افتتاح نیز خدمت رسانی به جامعه هدف خود که همان خانواده های شاهد و ایثارگر هستند را در اولویت کاری خود قرار داد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی خانواده های شاهد و ایثارگر شهرستان زاهدان که ضوابط اداری شامل حال آنها می شود تحت پوشش و حمایت این موسسه قرار گرفته اند و از خدمات درمانی، فرهنگی و ورزشی این موسسه به طور رایگان استفاده می کنند.
به گفته میرحسینی طی شش ماهه امسال بیش از ۶هزار نفر از خدمات ورزشی این موسسه استفاده کرده اند و این آمادگی وجود دارد تا در صورت درخواست از سوی موسسات فرهنگی، مساجد و… خدمات موجود با تخفیف و شرایط ویژه به آنها ارائه شود.
وی گفت: این موسسه در افق بلند مدت خود سعی دارد تا نسبت به تکمیل فازهای ناقص خود اقدام کند و به ظرفیت را به حدی برساند که بتواند همه مردم را تحت پوشش قرار دهد کما اینکه در حال حاضر نیز به غیر از خانواده های شاهد و ایثارگر، سایر شهروندان نیز می توانند از امکانات موجود بهره مند شوند.
میرحسینی ادامه داد: این موسسه در حوزه فرهنگی نیز گام های مثبتی برداشته است و قصد داریم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در میان همه اقشار جامعه بسط و گسترش دهیم که ویژه برنامه های مختلفی نیز با همین محور اجرایی کرده ایم و در طول سال نیز این برنامه ها ادامه دار خواهد بود.
وی گفت: این آمادگی را داریم تا سالن چند منظوره آمفی تئاتر این موسسه نیز که دارای تجهیزات مناسبی است را پس از تکمیل و آماده سازی در اختیار موسسات و مجموعه های فرهنگی قرار دهیم و ناگفته نماند که از این سالن می توان در قالب سینما با ظرفیت ۶۰۰ نفر نیز استفاده کرد تا با این اقدام بتوانیم بخشی از نیاز زیرساختی موسسات فرهنگی را برآورده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه رفاهی و خدماتی نیز موسسه ایثار دارای ۲ تالار پذیرایی و ۲۳ سوئیت است که در اختیار عزیزان قرار می گیرد و جای بسی خوشحالی است که اعلام کنیم به برکت خون پاک شهدا و حضور خانواده های آنها، عموم مردم می توانند از این امکانات بهره مند شوند.
میرحسینی به ویژه برنامه های درمانی این موسسه که به جامعه هدف ارائه می شود نیز اشاره کرد و افزود: پایش سلامت خانواده شهدا و ایثارگران، سرکشی از آنها و انجام خدمات درمانی در منزل جزو برنامه های ابلاغی و اجرایی این موسسه است و تمام توان خود را به خرج می دهیم تا این عزیزان با کمترین مشکل در حوزه درمانی خود مواجه شوند و در صدد هستیم تا خدمات درمانی آنها در منزل انجام شود و از این رو با سختی روبرو نشوند.
میرحسینی ادامه داد: در حال حاضر ۶۰۰ خانواده هدف تحت پوشش این مجموعه هستند و بزرگترین افتخار ما این است که در شرایط کنونی کشور که مردم با دشواری های خاص مواجه هستند مشغول خدمت رسانی بی منت و رایگان به خانواده های هدف هستیم.
وی در این زمینه گفت: تاکنون ۳۵۰پرونده درمانی ویژه خانواده های تحت پوشش تشکیل شده است که از امکانات موسسه شامل بروزترین دستگاه های فیزیوتراپی جنوب شرق کشور، پزشک و خدمات درمانی در منزل استفاده می کنند.