۳۱ تیر ۱۴۰۳

حوزه و حیطه‌ی فعالیت موسسه

موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار موسسه‎­ای است غیر انتفاعی با شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، محدوده فعالیت موسسه در تهران و کلیه استان‌های سراسر کشور می‌­باشد، مدت فعالیت موسسه نامحدود و آدرس دفتر مرکزی آن به نشانی: تهران، خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، خیابان شهید برفروشان، پلاک ۲۰ می­‌باشد.

در راستای تحقق فلسفه شکل­‎گیری بنیاد شهید و امور ایثارگران، برنامه‎­ریزی، ساماندهی، نظارت و راهبری فعالیت‎­ها و خدمات امور فرهنگی، ورزشی، هنری، اقامتی، مشاوره‌­ای، درمانی و توانبخشی به منظور ارتقاء سلامت جسمی و روحی همراه با نشاط و شادابی جامعه هدف به منظور بهره­‎برداری هر چه بهتر و بیشتر از زندگی سرشار از معنویت می­‌باشد.

موضوع فعالیت موسسه

۱- توسعه، تجهیز، مدیریت و تهیه و تأمین تجهیزات پزشکی، توانبخشی، ورزشی، آموزشی و هنری و تأمیـن دارو و بهره‌برداری از مراكز فرهنگی آموزشی، ورزشی، هنری، اقامتی، مشاوره ای، درمانی، توانبخشی و تسهیلات رفاهی.
۲- ارائه خدمات فرهنگی آموزشی، ورزشی، هنری، اقامتی، مشاوره‌ای، درمانی و توانبخشی.
۳- سرمایه‌گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور بالابردن سطح کارایی و توانایی‌های مؤسسه.
۴- ساماندهی مراکز و مجتمع‌های تحت پوشش در سراسر کشور.
۵- راهبری امور فرهنگی آموزشی، ورزشی، هنری، اقامتی، مشاوره‌ای، درمانی و توانبخشی در مراکز تحت پوشش به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات.
۶- نظارت بر حسن اجرای فعالیت‌های مراکز تحت پوشش در امور مربوط به خدمات فرهنگی آموزشی،‌ ورزشي، هنری، اقامتی، مشاوره‌ای، درمانی و توانبخشی تفریحی، سیاحتی و تسهیلات رفاهی.
۷- همکاری مستمر با مراکزی که متولی امور فرهنگی آموزشی، ورزشی، هنری، اقامتی، مشاوره‌ای، درمانی و توانبخشی تفریحی، سیاحتی و تسهیلات رفاهی هستند برای بروز نمودن امور مربوطه با هدف کیفیت بخشی به خدمات قابل ارائه.
۸- انجام ساير امور مرتبط با فعاليت ها در حدود ضوابط و مقررات.

تبصره۱: مؤسسه می‌تواند در صورت وجود ظرفيت‌های مازاد بر نياز جامعه هدف نسبت به ارائه خدمات به ساير اقشار در چهارچوب ضوابط و مقررات بنحوی كه هيچگونه خدشه‌ای به ارائه خدمات به جامعه هدف وارد نشود اقدام نمايد.
تبصره۲: چنانچه انجام و اجرای برنامه و فعالیت‌های موسسه نیاز به اخذ مجوز از برخی سازمان‌ها و مؤسسات اعم از دولتی و غیردولتی، نهادهای انقلابی و وزارتخانه ها داشته باشد، قبل از انجام و اجرای آن نسبت به کسب مجوز از مراکز ذیربط اقدام خواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار می‌باشد.